Rozwój firmy-szkolenia z umiejętności miękkich

Komunikacja w zespole- współpracuj nie walcz!

Każdy zespół to mieszanka różnych osobowości, umiejętności, doświadczeń, poglądów, sposobów komunikacji, utartych schematów, temperamentów czy wartości. Bogactwo tych wszystkich zmiennych jest niezaprzeczalnie potencjałem w pracy jednak tylko w dobrych rękach. Ponieważ to, co stanowi siłę zespołu stać sie może jego słabością. Jeśli czytasz opis naszego szkolenia to prawdopodobnie te ręce należą do Ciebie i to Ty decydujesz w jaki sposób szkolić  zespół ludzi z którymi współpracujesz. Za moment dowiedz się dlaczego warto właśnie u nas wspomóc swój zespół w lepszej  wzajemnej komunikacji.

  • Jeśli szukasz szkolenia, które rozwinie umiejętność pracy w zespole, poszerzy zdolność rozumienia siebie nawzajem oraz zwiększy poziom efektywnej komunikacji to szkolenie jest dla Ciebie, a raczej dla Was bo przecież mówimy o zespole.
  • Pierwszym ogniwem pracy zespołu jest skuteczna komunikacja dlatego jesteś w dobrym miejscu. Żeby wszystko działało jak dobrze naoliwiona maszyna, bezwzględna jest współpraca zespołowa i właściwa komunikacja.
  • Dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się między innymi jak poszczególne typy temperamentu komunikują się ze sobą, co jest sednem efektywnej komunikacji zespołowej, jak radzić sobie z zakłóceniami w przekazywaniu informacji.
  • Potrafiąc precyzyjnie wyrażać swoje oczekiwania, wątpliwości i pomysły jednocześnie posiadając umiejętność aktywnego słuchania, wyciągania wniosków i jak najmniejszego filtrowania tego, co usłyszeliśmy  przez własne schematy będziesz potrafił skutecznie współpracować.

Komunikacja zespołowa jest elementarnym szkoleniem na którym powinien być każdy, kto pracuje w grupie.

Dla kogo? Dla każdego kto pracuje z ludźmi lub nimi zarządza, dla małych i średnich zespołów oraz dla tych. dla których jakość pracy nie wyklucza dobrej atmosfery, ponieważ my uczymy jak profesjonalnie, rzetelne komunikować się z i czerpać z tego przyjemność i satysfakcję.

Program:
1.Podstawy efektywnej komunikacji- krótkie kompendium psychologii  komunikacji-czyli, co musisz wiedzieć, żeby właściwe odczytywać i  przekazywać informacje:
-osobowościowe czynniki efektywnej komunikacji i  rodzaje temperamentów, różnice w komunikowaniu sie, rdzenie sobie z emocjami;
-role grupowe- czym są, dlaczego wchodzimy w struktury grupy, jak to wpływa na zespół (możliwa analiza  ról zespołowych za pomocą testu);
-charakterystyka komunikacji zespołowej.
2.Usprawniamy, co nie działa
-traf w samo sedno-znajdź swój cel w komunikacji;
-sprawdzamy własną spójność pomiędzy komunikacja werbalna a niewerbalną;
-jak być mistrzem ostatniego zdania-kilka słów o informacji zwrotnej;
-trochę technik -bo praktyka czyni mistrza! Cykl komunikacyjny, trójkąt retoryczny, zasada KISS i inne;
-,,rozumiem, że masz na myśli”- parafraza oraz inne techniki-czyli dlaczego warto słuchać uważnie.

  1. Popracujmy nad problemami:
  • bariery w komunikacji zespołu i ich eliminowanie;
  • jak unikać napięć i nieporozumień;
  • jak uniknąć chaosu informacyjnego.